Polska to kraj ludzi rozrzutnych.

To tu - jak nigdzie na świecie - marnują się fantastyczne sportowe talenty. Bo nie ma pieniędzy na dojazd na zawody lub ich organizację. Bo trudno znaleźć sponsora. Bo świetne wyniki obiecujących młodych sportowców nie trafiają do sportowych decydentów czy mediów. Bo uczeń kończy szkołę i nie spotyka na swej dalszej drodze równie ofiarnego nauczyciela czy trenera, jaki opiekował się nim dotąd. I tak marnuje się wysiłek nauczyciela WF, trenera i ucznia oraz nasze powszechne dobro, jakim jest sport.

Sport jako narodowe dobro? Takie samo jak węgiel, miedź, Tatry, dostęp do Bałtyku czy Wawel? Po wielokroć TAK!


Po pierwsze, sport to zdrowie, także społeczne oraz zbiorowa krzepa: narodowa energia, optymizm, żywotność.

Po drugie, sport łączy rodaków w pospólnym kibicowaniu swoim reprezentantom, a nic nie jest dziś Polakom potrzebne tak jak narodowa zgoda.

Po trzecie, sport jest fascynujący – wciąga, intryguje, pochłania.

Po czwarte, sport to naturalny i względnie tani eliksir społecznej satysfakcji. Obfite i co ważne - pokojowe – źródło dumy z bycia Polakiem. Ale pod warunkiem, że odnosi się w nim sukcesy...

I tu nasuwają się pytania:


* Dlaczego jakby zaprzeczając prawom statystyki, 40-milionowy naród, tak energiczny, twórczy i zapobiegliwy na przykład w dziedzinie biznesu, dorobił się w sporcie zaledwie kilku „mocnych” nazwisk?


* Jak to się dzieje, że nasi reprezentanci, którym nieodmiennie towarzyszą wielkie oczekiwania rodaków i ich równie wielka sympatia, powracają nieomal z każdych zawodów na tarczy?


Odpowiedzieć można jednym zdaniem: bo zabrakło mądrego, powszechnego, długofalowego programu, który połączyłby, a potem wykorzystał siły i intelekt takich ludzi jak Wy. Ale ten program już jest.
To NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU POLSKI SPORT 2024.

orzełek

Ten portal to pospolite ruszenie, które ma elitarny cel. Jak rozumieć ten paradoks? Tak, że pospolite, czyli masowe uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Sportu poskutkuje uformowaniem się sportowej kadry Polski na najwyższym poziomie. To będzie elita sportowych elit, która z mistrzostw świata i olimpiad przywiezie za każdym razem worek medali .

Pragniemy, aby w tym pożytecznym dziele wykazali się też nauczyciele WF i ich dyrektorzy. Niech NPRS będzie także Ich projektem i Ich ambicją.

Niezależnie od sportowych wyników uczniów, wybrane szkoły i nauczyciele zapisani do projektu NPRS PS 2024 są nagradzani przez organizatorów za aktywność i promowanie sportowej edukacji oraz zdrowego trybu życia.

Pamiętajmy! Nie ma nic bardziej wzruszającego niż oglądać swojego wychowanka na najwyższym podium i razem z nim śpiewać przez łzy Mazurka Dąbrowskiego.

Olimpiada 2024 może być wielkim polskim triumfem. Polakom się to należy.

Jesteś nauczycielem WF w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej i chcesz się zarejestrować w  NPRS POLSKI SPORT 2024 ?

▶ Kliknij - krótka i prosta instrukcja techniczna rejestracji i wpisywania wyników

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania i posłuchamy Waszych cennych rad i sugestii pod numerem
kom: 506 271 488, tel/fax: 77 442 45 96 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00